Пирин Благоевград и Септември София играят при резултат 0:1 в среща

...

НА ЖИВО: Пирин - Септември 0:1, вратарска грешка даде преднина на гостите

Пирин Благоевград и Септември София играят при резултат 0:1 в среща от 15-ия кръг на efbet Лига. Резултатът откри Мартин Петков в 19-та минута.

/ /

Първата по-опасна обстановка пристигна в 10-та минута, когато Атанас Кабов получи в наказателното. Той опита остро подаване, само че топката бе изчистена. Последва ъглов удар, който още веднъж не заплаши вратата защитавана от Янко Георгиев. В 14-та минута отново Атанас Кабов навлезе в половината на Пирин. Той реши самичък да отиграе ситуацията и стреля, а топката мина до гредата.

В 19-та минута Мартин Петков пое топката отвън наказателното на Пирин и опита удар. Изстрелът му бе прекрасен, а Янко Георгиев не направи най-убедителната интервенция и изпусна топката във вратата си! Сериозна неточност от вратаря.

Отново Атанас Кабов получи добър пас в наказателното поле на Пирин, той финтира бранител на домакините, само че ударът му бе блокиран в 27-та минута на дуела. Пирин към момента не дава отговор на получения гол.

Септември бе покрай отбелязване на нов гол, в 33-та минута Реди Каса опита удар, само че топката се отби в напречната греда и излезе. И Красиан Колев си опита шанса с отдалечен удар в 37-та минута, само че той попадна право в ръцете на вратаря.

Пирин стигна до отлични благоприятни условия, първо Иван Тасев сподели страхотна техника и експедитивност, с цел да пробие в половината на Септември в 39-та минута, той стреля, само че невероятна интервенция на Шейтанов отхвърли Тасев. Последва корнер и цялостен безпорядък в наказателното на гостите. Станислав Костов смъкна топката на собствен сътоборник с глава, а той му я върна. Последва удар, само че без проблеми за Шейтанов

LIVE ПИРИН - СЕПТЕМВРИ 0:1

0:1 Мартин Петков 19'

Съставите на двата тима:

Пирин:  21. Янко Георгиев, 38. Дюлгеров, 5.Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 45. Христофор Хубчев, 26. Иван Тасев, 73. Венцислав Бенгюзов, 17. Радослав Цонев, 11. Андрей Йорданов, 20. Макрецкис, 29. Станислав Костов

Септември:  21. Димитър Шейтанов, 8. Александър Тодоров, 10. Асен Чандъров, 5. Асен Георгиев, 26. Илия Миланов, 13. Мартин Николов, 23. Йоан Гавраилов, 18. Красиан Колев, 19. Каса, 6. Атанас Кабов, 20. Мартин Петков

Главен арбитър:  Станислав Тодоров